szechenyi

Konferencia

2019.04.02.
Udvarhelyi Attila igazgató úr köszöntője, a zene újszerű szerepe a képességfejlesztésben c. pályázat bemutatása: az iskolai élet színesítése a zene segítségével, hangszerek szerepe a mindennapokban, használatának lehetőségei a különböző tantárgyak tanításában.
Katona Klári beszámolója a pályázati munka hatásairól és a zene megjelenéséről az általános iskolai közösségi létformában. 
- Nyelvtanulás színesítése 
- Irodalom, hitélet és ritmus 
- A zene megjelenítése rajzban és kerámiában: bepillantás a műhelymunkába. Népdalkincsünk darabjai kicsik és nagyobbak gondozásában.
- Zene és improvizáció 

   

 

2019.12.18. 
A Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola zenei pályázata zárult ezzel az ünnepi rendezvénnyel. A cél az iskola hangszerparkjának jelentős bővítésén túl „a zene újszerű alkalmazásának útjait kereső pedagógiai gondolkodás kialakítása bármely tárgy esetében", mely megvalósulni látszik mindennapjainkban. Erről tanúskodtak a konferencia bemutatói nyomán felvetett témák. 
Újdonság volt a 40 diáknak szóló MINI KONFERENCIA, melyben hallhattak interaktív előadást a fizika hangkeltési lehetőségeiről, a siketekkel való kommunikációról. Utaztak az egyházi műfajú zeneműtől más-más zenei korszakok érintésével a mai kor zenéjéig, az improvizatív megvalósításig. Ők voltak a felnőtteknek szóló konferencia zenés köszöntői is. Az iskola sokszínű tevékenységének bemutatása következett. Az első részben Természetismeret és zene, Ének-zenével a fejlesztő pedagógia hatékonyságáért, valamint a LegoRobotika tárgykörében hangzottak el bemutatók. Gyerekek, fotókkal a kezükben, szövegben és vetítés idézte Iskolai életünk pillanatképeit. A felső zsibongó volt a helyszíne annak kiállításnak, mely a Zene ihlette akvarell és kerámiaálmok címet viselte. Az iskola sokszínű tevékenységének bemutatása II. részében az „Elindultam szép hazámból" népdal indította az iskolások külföldi útjairól szóló műsort. Bodelshausenben, Soltvadkert testvérvárosában jártunk ... - német nyitótáncot, tanár, gyerekek vetítéssel egybekötött úti beszámolóját, és az 1. és 4. német nemzetiségi osztályok német gyermekdaljátékot bemutató vidám, ötletes produkcióját tapsolhatták szülők, pedagógusok, érdeklődők. Tartalmas összeállítást láthattunk földrajz - zene - tánc - képi megjelenítés formájában a 7. osztályosok erdélyi látogatásáról „Határtalanul" címmel. A Művészeti iskolások valamennyi alsó tagozatos növendéke pedig a „Kis kece lányom ....variációk egy magyar népdalra" összeállítást mutatta be táncos megjelenítéssel, miközben hangszeres szólisták a népdal különböző átiratait játszották. A vetítő vásznon viszont nyomon követhettük a gyermekdal kerámiába való kifejezésének teljes alkotói folyamatát. A befejező rész címe: ,,Sokfélék vagyunk, mégis egy nyelvet beszélünk ..." zene, hitélet idézetekkel, dalokkal való megfogalmazása volt, melynek végén Beethoven: Örömódája csendült fel. A csengettyű zenekar, gitárosok, Orff zenekarosok, fuvolák, trombita, zongora mellett németül és magyarul éneklő kicsik-nagyok énekkara, a társintézmény bevonásával - a Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola Kiskőrös énekes csoportja - adta tudtul: "sokfélék vagyunk, mégis egy nyelvet beszélünk". 
Az együttműködésben vállaltak szerint a bevont társintézmény bepillantást nyert a pályázatnak köszönhető fejlesztésekbe/ eredményekbe, azoknak jelentős részét saját tanórán kívüli foglalkozásaiban is beépíteni kívánja. A konferencia zárásaként Udvarhelyi Attila igazgató és Katona Klári a pályázat ötletgazdája összegezte az eltelt két év állomásait, eredményeit. Egyúttal köszönetet mondtak a pályázat sikeres megvalósulásáért dolgozó valamennyi pedagógusnak. A pályázatban versenyeken, rendezvényeken aktívan részt vett tanulók értékes jutalomban részesültek, melyek az iskolai karácsonyi ünnepség végén kerültek kiosztásra a gyerekek meglepetésére. 



zaszlo