szechenyi

Projekt bemutatása

 

Szervezetünk 1996 óta nagy szerepet tölt be Pécs és a Dél-Dunántúli régió roma kulturális értékeinek, hagyományainak bemutatásában, oktatásában és ez által megőrzésében. Számos programunkkal támogattuk már a nehéz helyzetben élő családokat, gyerekeket, programjaink mindegyike a közösségi aktivitás erősítésére épült a múltban is, így a „Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével” pályázati kiírás számunkra egyértelműen profilba vágott. Korábbi programjaink megvalósítása során kiemelt szerepet kapott a nyitott szemléletmód kialakítása, valamint az esélyegyenlőségre való törekvés, a prevenció, a pozitív példa és világnézet felmutatása és az integráció. Projektünk esetén a közösségfejlesztés fő célja a helyi közösségek és ezeken keresztül az egyének önálló cselekvési szándékának és képességének erősítése és a közösségi konfliktusok megelőzése volt. Közvetlen célcsoportunk a Pécsen és környékén élő hátrányos helyzetben élő 14-35 éves fiatalok, valamint azok a 60 év feletti személyek, voltak, akiknek életminősége a közösségi tevékenységekbe való bevonást követően javul. Közvetett célcsoportunk a társadalom egésze volt.

Elért céljaink:

  • A pécsi igényekre, lehetőségekre reagálva az aktivitás, szervező erő fejlesztése, az ezeket erősítő közösségépítő programok bővítése az integráció és együttműködés erősítése. 
  • Társadalmi felelősségvállalás erősítése, generációk közötti együttműködés javítása, a családok és a társadalmi összetartás erősítése, társadalmi integráció és szolidaritás megerősítése. 
  • A programok szervezésével és lebonyolításával figyelemfelhívás, jó gyakorlatok felmutatása, azok a pécsi társadalom igényét szolgáló eredményességének megmutatása, megvalósításuk módszertanának megismertetése. 
  • A helyi kulturális, társadalmi különbségek csökkentése, hosszú távú társadalmi kapcsolatok kialakítása, célcsoport érzékenyítése, aktivitás növelése.


zaszlo